kava-pre-firmy

Zlepšite život svojich zamestnancov: Home office či kvalitná káva je základ

Pracovný trh je dosť naplnený, preto sa firmy musia v podstate snažiť, aby získali kvalitných zamestnancov. Musia buď ponúknuť niečo extra, alebo minimálne štandard, aby o práci u nich zamestnanci aspoň uvažovali. Navyše spokojní zamestnanci nemajú dôvod opustiť svoje zamestnanie, takže ak nechcete strácať kvalitnú pracovnú silu, zlepšiť život svojich zamestnancov by malo byť vaším cieľom. Aké benefity by ste mali určite zvážiť?

Home office

V poslednej dobe patrí k najobľúbenejším firemným benefitom home office, ktorý je v súčasnosti pre mnoho firiem a zamestnancov úplný štandard. Home office spočíva v tom, že si časť práce môžu zamestnanci odniesť domov a odtiaľ pracovať. Samozrejme, práca z domova nie je možná v prípade všetkých povolaní. V súčasnosti home office ponúka čoraz viac firiem. Hľadaným benefitom vo firmách je aj flexibilná pracovná doba. Vďaka tomuto benefitu je do určitej miery možné určovať si pracovnú dobu podľa toho, ako sa to zamestnancovi hodí.

Kvalitná káva

Káva pre firmy by mala byť už akýmsi štandardom, no nie vždy je tomu tak. Kvalitná káva dokáže podstatne zlepšiť pracovný život vašich zamestnancov. Pritom káva pre firmy nie je ani veľmi nákladnou položkou. Dajte si však záležať na to, aby išlo skutočne o kvalitnú kávu, aby si ju zamestnanci vychutnali. Nezabudnite aj na zamestnancov, ktorí kávu nepijú, a zabezpečte im napríklad chutný čaj či iný nápoj.

Firemná škôlka

V súčasnosti, kedy je množstvo škôlok plných, je firemná škôlka tým najlepším benefitom pre zamestnancov s deťmi. Ak vaši zamestnanci nemajú, kam svoje ratolesti odložiť, firemný benefit v podobe škôlky je skvelou možnosťou. Ráno im odpadne cesta navyše, pretože idú do práce s deťmi a vyhnú sa tak rannej naháňačke.

Vzdelávacie kurzy

V poslednej dobe sa k obľúbeným zamestnaneckým výhodám nekompromisne zaradili aj vzdelávacie kurzy. Ako zamestnávateľ tak získate ešte viac kvalifikovaných ľudí a zamestnanci získajú možnosť naučiť sa niečo nové a zvýšiť svoju pracovnú hodnotu. Zvyčajne ide o jazykové kurzy alebo vzdelávanie v rámci oboru, v ktorom dotyčný pracuje.

Dog friendly office

Okrem klasických benefitov môžete svojim zamestnancom ponúkať aj niečo špeciálne, ako je napríklad možnosť chodiť do práce so svojím domácim miláčikom. Vaši zamestnanci sa budú cítiť ako doma a zároveň sa budú mať možnosť odreagovať od pracovných povinností.

Foto: Bigstockphoto

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: