Za úspešným e-shopom stojí dokonalý sklad: Čo vám v ňom nesmie chýbať?

Za úspešným obchodom, či už kamenným alebo internetovým, často stojí práve dôkladne zabezpečený sklad.

Či už sa to týka jeho ochrany alebo vybavenia. Sklad, v ktorom vládne poriadok a dôsledný systém, dokáže výrazne podporiť e-shop. Objednávky sa vybavujú na čas a nemôže sa stať, že by skladníci nemali prehľad o tom, čo sa v sklade kde nachádza.

Ako teda zariadiť prehľadný a praktický sklad?

Súčasťou skladu by malo byť dostatočné množstvo úložných priestorov. Budete teda musieť zaobstarať regály, police, pojazdné paletové regály, plastové a kovové prepravky, boxy, debničky a podobne. Na škodu vám určite nebude ani nejaký druh manipulačnej techniky, vďaka ktorej nebudete musieť vláčiť tovar ručne.

Nemyslite len na tovar, ale aj na pracovníkov

Pri zariaďovaní skladových priestorov nezabudnite, že v nich budú pracovať ľudia. Takže pamätajte aj na to, aby si mali kde ukladať osobné veci. Taktiež potrebujete vyčleniť priestor na uloženie bežne používaných pracovných vecí, ako je obuv a podobne.

Samozrejme, nesmie chýbať sociálne zariadenie a zamestnancov určite poteší aj priestor, kde si budú môcť uvariť kávu alebo zohriať jedlo.

Variabilné paletové regály

Základom každého skladu sú kvalitné regály. Veľmi praktickým riešením sú paletové regály, ktoré majú viacero možností prevedenia. Môžete si vybrať regály s priestorom na jednu paletu alebo aj viac. Paletové regály s bunkou na jednu paletu sú vhodné vtedy, ak máte v sklade tovar uložený na rovnakom podklade s rôznou výškou. V prípade systému s bunkami na viac paliet sa môže vedľa seba uložiť na jednej úrovni v regáli viac nakladacích jednotiek.

Výhody paletových regálov:

  • bezproblémová kontrola zásob
  • priamy prístup k všetkému tovaru
  • prispôsobiteľnosť podľa možností skladu
  • jednoduché váženie

Súčasťou skladu by mala určite byť aj kvalitná váha. Samozrejme, priemyselná, ktorá sa používa vo výrobe, nie tie domáce používané pri pečení. Plošinové elektronické váhy využijete na presné a rýchle kontrolné váženie. Žeriavové váhy vyžijete nielen v sklade, ale aj prevádzke. Na expedičnom pracovisku či sklade určite nesmú chýbať paletové váhy. Na balenie obilnín, kávy, čajov či iného drobného tovaru zase oceníte dávkovacie váhy.

sklad

Posvieťte si na tovar

Zariaďovanie skladových priestorov rozhodne nie je lacnou záležitosťou, tak si dôkladne premyslite aj detaily, napríklad v podobe osvetlenia. Pre veľké priestory, ako sú sklady, sú vhodným riešením LED trubice. Ak vymeníte v sklade všetky žiarivkové trubice za moderné a ekologickejšie LED trubice, dočkáte sa značnej úspory energie. V porovnaní s klasickými žiarovkami dokážu ušetriť až 50 % energie a majú omnoho dlhšiu životnosť.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: