internetova-lekaren-online-predaj-liekov

Slovo „lekáreň“ môžu používať len registrované lekárne

Predávate cez internet rôzne „liečivé“ prípravky, výživové doplnky, doplnky stravy a pod.? Svoj e-shop nemôžete označiť ako lekáreň, ak na to nemáte osobitnú licenciu.

Označenie „lekáreň“ môžu používať len verejné lekárne, pobočky verejnej lekárne a nemocničné lekárne, ktoré majú na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vydané povolenie.

Podľa zákona (č. 362/2011 o liekoch a zdravotníckych pomôckach) iné osoby nesmú vo svojom názve alebo obchodnom mene používať slovo „lekáreň“ ani jeho preklad v inom jazyku.

Na prevádzku verejnej lekárne je potrebné povolenie na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni a v pobočke verejnej lekárne.

Ak nie je vaša firma držiteľom takéhoto povolenia, nesmiete svoj e-shop označovať ako lekáreň. Nesmiete mať slovo „lekáreň“ ani v názve svojej firmy.

Bez povolenia na prevádzku verejnej lekárne nemôžete svoj e-shop či firmu nazvať ani zahraničnými výrazmi ako napríklad „pharmacy“ alebo „apotheke“.

Ak je vaša firma oficiálnou lekárňou (t.j. držiteľom povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni a v pobočke verejnej lekárne) a chcete predávať lieky cez internet, musíte mať na internetový predaj osobitné povolenie od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, resp. registráciu na tomto ústave.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...