Prepravka na ovocie Maximus®1212

Schoeller Allibert zásadne mení pravidlá prepravy jabĺk a hrušiek s kontajnerom Maximus®1212

Inovatívna veľkokapacitná prepravka, špeciálne navrhnutá pre dodávateľský reťazec ovocia a zeleniny. Skutočne jedinečná veľkoobjemová prepravka na ovocie, ktorá bola vyvinutá spoločnosťou Schoeller Allibert: Maximus®1212.

Vďaka jedinečnému dizajnu prepravky s 4 vreckami majú jablká, hrušky a ďalšie typy ovocia a zeleniny pri preprave výrazne menšiu šancu na pohyb alebo otlčenie než v tradičných paletových kontajneroch s rovným dnom a stenami. To umožňuje pestovateľom získať z každého kontajnera viac kvalitného ovocia, ktoré môžu uplatniť na trhu za najlepšiu cenu.

Pozoruhodná konštrukcia veľkoobjemové prepravky na ovocia Maximus®1212 zabraňuje tomu, aby sa plody počas prepravy prevaľovali. Pri celom prepravnom procese od sadov až po cestnú dopravu je výsledok veľmi zreteľný. Podľa nezávislého súťažného testu, vykonaného flámskym strediskom pre záhradnícke produkty, prepravka poskytuje oveľa lepšiu ochranu s menej poškodenými alebo pomliaždenými jablkami a hruškami než pri tradičných plochých základových boxoch.

Unikátny vreckový dizajn dna a zakrivených stien poskytuje maximálny využiteľný vnútorný objem na trhu, celých 836L, pre model Maximus®1212. To je až o 35L viac než väčšina kontajnerov s rozmermi 1200×1200. Vďaka optimalizovanému vnútornému objemu získavajú zákazníci maximálnu možnú kapacitu ukladanie a zaplnenie vozidiel, čo znižuje náklady na dopravu a dopad na životné prostredie.

Prepravka na ovocie Maximus®1212 je tiež ľahko ovládateľná. Je kompatibilná s automatickým sklápaním a manipuláciou s väčšinou typov dopravníkov a procesov triedenia vody. Naviac je až o 10% ľahšia ako najlepšia konkurencia. Aj napriek tomu je Maximus®1212 extrémne pevná. S dynamickým zaťažením 500 kg a statickým zaťažením 4 500 kg ponúka bezkonkurenčný výkon. Je tiež kompatibilná pri stohovaní s väčšinou obalovej flotily na trhu.

„Vďaka jedinečnému dizajnu základne s vreckami sa poškodenia a otlčenia znižujú o polovicu. Tieto prepravky na ovocie sa navyše pýšia väčším objemom práve kvôli vreckám. A vďaka dierovaniu sú tiež ideálne pre kvalitné skladovanie produktov. Krížovo tvarovaná základňa bola navrhnutá tak, aby bola extrémne pevná, čo je prínosom pre skladované ovocie“, vysvetľuje Ludo Gielen, hlavný riaditeľ strategického rastu Schoeller Allibert.

Maximus®1212 ponúka ešte viac benefitov. Je vyrobená z materiálu, ktoré sú odolné voči UV žiareniu, je vyrobená z čistého HDPE vhodného pre kontakt s potravinami, pre jeho 100% bezpečnosť. Odoláva hlbokému mrazu a môže byť dlhodobo skladovaná vonku. Prepravku je možné označiť RFID značením a je dostupná s pevnou alebo vetranou základňou a stenami. Spĺňa všetky potreby potravinárskeho priemyslu, i z hľadiska odpadového hospodárstva a možnej recyklácie.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: