Rubrika: Nezaradené

peniaze

6 psychologických trikov, ktoré vám pomôžu ušetriť

Základné stratégie sporenia pravdepodobne už poznáte. Automaticky si z každého jedného platu odložíte aspoň 10 %, budete sa držať plánu a rozumne riadiť svoje nákupy. Môžete to ale skúsiť aj inak. Existujú jednoduché a možno prekvapivé psychologické triky, ktoré vám na riadenie podniku alebo domácnosti pomôžu ušetriť ešte viac.

Dôležité pojmy v podnikaní: Poznáte ich?

Dôležité pojmy v podnikaní: Poznáte ich?

Základné pojmy ako SZČO, podnikateľ či podnik už azda poznáte. Viete ale vysvetliť pojmy ako akvizícia, fúzia či rizikový manažment? V tomto článku sa budeme venovať práve pojmom, ktoré nie sú až také známe. Ak sa s nimi ale stretnete, je vhodné vedieť, čo pre vás znamenajú.

Pripravte sa na systém eKasa – čo vás čaká?

Finančná správa spustila projekt eKasa, ktorý so sebou prináša výrazné zmeny pre množstvo podnikateľov. V skratke ide o online napojenie všetkých registračných pokladníc na systém finančnej správy. Čo systém eKasa predstavuje, aké zmeny so sebou prináša a koho sa dotýka?

ESBM

Podnikáte? Nezabudnite sa vzdelávať!

Mať dnes vlastný podnik je jedinečná príležitosť mať veci pod kontrolou, pracovať pre seba a vychutnávať si plody svojej práce. Mnoho podnikateľov však podceňuje vzdelávanie. V tom tkvie aj väčšina neúspechu podnikateľov. Príliš mnoho informácií, rôznych zákonov a prekážok s ktorými sa nie každý vie vyrovnať. Dobrá rada? Venujte svoj čas aj štúdiu. Vyplatí sa!