Rubrika: Nezaradené

Dôležité pojmy v podnikaní: Poznáte ich?

Dôležité pojmy v podnikaní: Poznáte ich?

Základné pojmy ako SZČO, podnikateľ či podnik už azda poznáte. Viete ale vysvetliť pojmy ako akvizícia, fúzia či rizikový manažment? V tomto článku sa budeme venovať práve pojmom, ktoré nie sú až také známe. Ak sa s nimi ale stretnete, je vhodné vedieť, čo pre vás znamenajú.

Pripravte sa na systém eKasa – čo vás čaká?

Finančná správa spustila projekt eKasa, ktorý so sebou prináša výrazné zmeny pre množstvo podnikateľov. V skratke ide o online napojenie všetkých registračných pokladníc na systém finančnej správy. Čo systém eKasa predstavuje, aké zmeny so sebou prináša a koho sa dotýka?

ESBM

Podnikáte? Nezabudnite sa vzdelávať!

Mať dnes vlastný podnik je jedinečná príležitosť mať veci pod kontrolou, pracovať pre seba a vychutnávať si plody svojej práce. Mnoho podnikateľov však podceňuje vzdelávanie. V tom tkvie aj väčšina neúspechu podnikateľov. Príliš mnoho informácií, rôznych zákonov a prekážok s ktorými sa nie každý vie vyrovnať. Dobrá rada? Venujte svoj čas aj štúdiu. Vyplatí sa!

kava-pre-firmy

Zlepšite život svojich zamestnancov: Home office či kvalitná káva je základ

Pracovný trh je dosť naplnený, preto sa firmy musia v podstate snažiť, aby získali kvalitných zamestnancov. Musia buď ponúknuť niečo extra, alebo minimálne štandard, aby o práci u nich zamestnanci aspoň uvažovali. Navyše spokojní zamestnanci nemajú dôvod opustiť svoje zamestnanie, takže ak nechcete strácať kvalitnú pracovnú silu, zlepšiť život svojich zamestnancov by malo byť vaším cieľom. Aké benefity by ste mali určite zvážiť?