Recenzia telefónu Samsung Galaxy 3

Test telefónu Samsung Galaxy 3 i5800 s operačným systémom Android 2.1. Výborné dotykové ovládanie, dobrá konštrukcia, slabší displej, obstojná výdrž. Spoľahlivý model strednej triedy.

Samsung Galaxy 3 i15800

Samsung Galaxy 3 i15800

Samsung Galaxy 3 je smartphone s operačným systémom Android 2.1. Fungovanie systému je viacmenej rovnaké na všetkých Android systémoch, preto sa samostatnému systému nebudeme v nasledujúcich riadkoch venovať (ak vás zaujímajú funkcie a možnosti systému Android 2.1, stačí si vygúgliť recenziu hociktorého iného telefónu s týmto systémom). Pozrieme sa na to, v čom sa Samsung Galaxy 3 odlišuje od iných telefónov na trhu, v čom je lepší a v čom horší.

Plusy:

 • solídna konštrukcia telefónu
 • displej reaguje výborne na dotyky
 • bezproblémové fungujúce dotykové tlačidlá
 • dobrá výdrž telefónu
 • telefón sa dobre drží (je užší a vyšší)
 • nízka hmotnosť (118g)

Mínusy:

 • displej so slabším rozlíšením
 • absencia hardvérových tlačidiel na telefonovanie
 • fotoaparát nemá blesk
 • všadeprítomné odtlačky prstov

Označenie

Samsung Galaxy 3

Samsung Galaxy 3

Samsung Galaxy 3 má číselné označenie i5800, ako brandovaný telefón v ponuke Orangeu má označenie i5801. Telefón býva niekedy označený aj ako Samsung Galaxy Apollo GT-i5801 alebo Samsung Galaxy Naos. Na krabici telefónu z Orangeu nájdeme označenie Samsung Galaxy Leo.

Konštrukcia

Konštrukcia telefónu je na veľmi dobrej úrovni. Všetky plasty sú dobre zlícované, nič nevŕzga ani pri silnejšom stlačení.

Predná strana telefónu je v striebornom prevedení. Vyzerá to na prvý pohľad elegantne, ale v skutočnosti je to magnet na odtlačky prstov, takže každú chvíľu budete telefón utierať, aby ste sa zbavili nepríjemne vyzerajúcich šmúh.

Na hornej strane sa nachádza tlačidlo na vypnutie a zapnutie telefónu a vedľa neho konektor na nabíjanie alebo spojenie s počítačom. Konektor má gumovú krytku. Na hornej strane je ešte konektor na pripojenie slúchadiel.

Na ľavej strane sa nachádza dvojica hardvérových tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Pravý bok telefónu je bez akýchkoľvek tlačidiel. Pod displejom sa nachádza jedno hardvérové a dve dotykové tlačidlá, o ktorých si povieme neskôr.

Na zadnej strane sa nachádza šošovka fotoaparátu, ktorá síce nemá krytku, ale šošovka je aspoň zapustená, takže je trochu chránená pred poškriabaním. Zadnú stranu zakrýva čierny plast, ktorý po pár dňoch vyzerá byť pomerne odolný voči škrabancom.

Telefón je relatívne ľahký (s batériou, SIM a SD kartou sme namerali 118g), vďaka svojim rozmerom (vyšší a užší) sa v ruke drží lepšie než väčšina iných android telefónov.

Balenie

Horná strana telefónu: hlavný vypínač, USB konektor a jack pre slúchadlá

Horná strana telefónu: hlavný vypínač, USB konektor a jack pre slúchadlá

V balení telefónu (od Orangeu) nájdeme okrem samotného telefónu slúchadlá, ktoré slúžia aj ako handsfree sada a takisto ako anténa pre príjem rádia. V škatuli je ďalej mimoriadne malá a ľahká nabíjačka, 1GB SD karta a USB kábel na pripojenie k počítaču.

Ovládanie

Väčšina telefónov s Androidom má na prednej strane aspoň tri hardvérové tlačidlá, ktorými sa dá prijať alebo vytočiť hovor, odmietnuť alebo ukončiť hovor a tlačidlo „domov“, ktorým sa dá vrátiť na úvodnú obrazovku telefónu. Samsung Galaxy 3 má na prednej strane len jedno hardvérové tlačidlo a dve dotykové tlačidlá. Hardvérové tlačidlo v strede slúži ako tlačidlo „domov“. Na prvý pohľad toto tlačidlo vyzerá, že by mohlo slúžiť ako optický trackball, ale zdanie klame a tlačidlo slúži výhradne na návrat na domovskú obrazovku, resp. pri podržaní na prepínanie medzi spustenými aplikáciami. To, že telefón nemá optický trackball, je nakoniec aj výhodu, pretože na iných telefónoch býva aj tak problematické (napr. na  HTC Hero trackball častokrát nechcene posúva obrazovku sem a tam).

Dotykové tlačidlo naľavo slúži na vyvolanie kontextového menu a pravé tlačidlo slúži ako návrat o krok späť. Na prekvapenie fungujú obe dotykové tlačidlá výborne, aj so spätnou vibračnou väzbou. Obe tlačidlá sú navyše príjemne podsvietené.

Displej

Samsung Galaxy 3 priťahuje odtlačky

Najslabšou stránkou Samsung Galaxy 3 je diplej, resp. jeho rozlíšenie. To je príliš nízke (240×400) a raster displeja je príliš viditeľný. Navyše displej je užší a vyšší než na väčšine telefónov, takže aj pri zobrazovaní webstránok sa toho na displej zmestí menej než pri ostatných, väčšinou širších telefónoch. Internetový prehliadač si s tým vie poradiť a text prispôsobiť šírke displeja.

Displej je horší aj napríklad v porovnaní s nižším modelom Samsung Galaxy Spica. Ak ste ale doteraz nemali smartphone s lepším displejom, tak vám to nebude prekážať. Sklamaní budete len v prípade, ak na Samsung Galaxy 3 prejdete z telefónu so špičkovým displejom (Sony Ericssson Xperia X1, iPhone).

Displej je kapacitný a dotykové ovládanie funguje bez problémov. Displej reaguje rýchlo a presne, ďaleko lepšie než na väčšine bežných kapacitných displejov. Telefón podporuje aj funkciu multitouch, takže si dvoma prstami môžete približovať webstránku alebo fotografiu.

Nízke rozlíšenie displeja má na druhú stranu aj jednu výhodu: väčšiu výdrž batérie. Aj vďaka tomu vydrží telefón na jedno nabitie dlhšie než väčšina android telefónov.

Displej sa dá zapnúť a vypnúť tlačidlom na hornej strane telefónu, alebo hardvérovým tlačidlom pod displejom. Displej sa dá prebudiť zo spánku aj stredovým hardvérovým tlačidlom. Odomykanie displeja je vyriešené klasicky posunutím prstom. Odomykanie funguje ľahko a nie sú s ním žiadne problémy.

Výdrž

Dotykové tlačidlá fungujú na prekvapenie bezchybne

Dotykové tlačidlá fungujú na prekvapenie bezchybne

Pri zapnutej synchronizácii (s Google a Facebook účtami), aktualizovaným počasím, zapnutým Bluetooth a 3G a intenzívnejším surfovaním na internete cez wi-fi, vydržal telefón nabitý necelých 23 hodín.

Pri normálnom používaní (zapnutá synchronizácia, občasné surfovanie na internete, zapnuté 3G) môžete očakávať výdrž dva dni, čo je na smartphone nadpriemerná hodnota.

Ak vypnete synchronizáciu a minimalizujete bezdrôtové spojenia (bluetooth, wifi, 3G), potom telefón vydrží pokojne aj tri dni.

Fotoaparát

Objektív fotoaparátu nemá krytku, no je aspoň zapustený

Objektív fotoaparátu nemá krytku, no je aspoň zapustený

Fotoaparát telefónu Samsung Galaxy 3 nie je žiadny zázrak. Fotoaparát má rozlíšenie iba 3,2 megapixelov a fotografie robí maximálne vo veľkosti 2048×1536 pixelov. Fotoaparát nemá blesk ani prisvetlenie, takže pri horšom osvetlení sú fotky takmer nepoužiteľné. Fotografie počas dňa urobené v exteriéri sú na prijateľnej úrovni.

Fotoaparát nemá hardvérové tlačidlo, aplikácia na fotenie sa musí spustiť cez displej a takisto aj spúšť fotoaparátu je ovládaná dotykom na displeji. K dispozícii je veľa nastavení fotoaparátu – nastaviť môžete rôzne režimy (jedna snímka / seriové snímanie / detekcia úsmev / marko, atď.), rôzne scény (špor / noc / súmrak a pod.), korekcia expozície a pod.

Reakcia po stlačení dotykovej spúšte je rýchla.

Telefonovanie

Samotné telefonovanie je so Samsung Galaxy 3 trocha komplikovanejšie práve kvôli absencii hardvérových tlačidiel pre hovory. Ak chcete uskutočniť hovor, musíte na displeji stlačiť tlačidlo telefónu alebo kontaktov a vyhľadať kontakt. Pri štandardnom android telefóne stačí stlačiť hardvérové tlačidlo, pri Samsung Galaxy 3 sa najprv musíte vrátiť na hlavnú obrazovku, stlačiť skratku pre aplikáciu telefón alebo kontaky. Je to krok navyše, ktorý vás bude zdržovať, najmä ak telefón budete využívať predovšetkým na telefonovanie. Komplikované je to najmä pri šoférovaní, na vytočenie čísla sa musíte príliš sústrediť – pohyb v zozname je možné ovládať jedine dotykom na klávesnici, nemáte totiž k dispozícii žiadne hardvérové tlačidlá a počas jazdy je celkom problém trafiť sa na displej.

Rovnako je to aj s prijímaním hovorov ak je displej zamknutý – pre prijatie či odmietnutie hovoru je potrebné dlhšie podržať tlačidlo na displeji. Ak ste mali displej zamknutý (zamykanie sa nedá vypnúť úplne), hovor sa  nedá prijať okamžite, ale s približne so sekundovým oneskorením.

Kvalita hovoru je veľmi dobrá, zvuk je čistý a jasný. Samsung Galaxy 3 má veľmi dobrý signál, aj v miestach, kde pri iných telefónoch signál vypadáva.

Aplikácie

Li-Ion 1500 mAh batéria ma dobrú výdrž

Li-Ion 1500 mAh batéria ma dobrú výdrž

Telefón je brandovaný Orangeom, takže domovská stránka vás privíta tapetou a widgetmi od Orange. Chvalabohu sa úvodná obrazovka alá Orange dá vypnúť a môžete si nastaviť klasickú androidovú domovskú obrazovku.

Telefón inak obsahuje štandardné android aplikácie. Tie si môžete doplniť množstvom ďalších aplikácií z Android marketu.

Stabilita systému

Pochváliť musíme stabilitu android systému v tomto telefóne. Počas testovania systém ani raz nevyhlásil chybovú hlášku, ani po inštalácii mnohých aplikácií. Samsung Galaxy 3 beží na verzii Android 2.1 (Eclair) a čoskoro by mal byť dostupný oficiálny update na najnovšiu verziu 2.2 (Froyo).

Telefón reaguje rýchlo, aj pri viacerých spustených aplikáciach. Ako sme už spomenuli, odovza displeja na dotyky je vynikajúca, rovnako aj pri dotykových tlačidlách pod displejom.

Písanie

Samsung Galaxy 3 má k dispozícii dva druhy klávesnice – štandardnú Samsung klávesnicu a potom klávesnicu Swype. Odporúčame zapnúť v telefóne túto Swype klávesnicu, ktorá je podľa nášho názoru lepšia, pretože umožňuje rýchlejšie vkladanie rôznych znakov a čísel. Pri štandardnej klávesnici je napríklad vloženie obyčajnej čiarky do SMS-ky či iného textového poľa pomerne komplikované.

GPS

Porovnanie veľkosti Samsung Galaxy 3 a Samsung Galaxy Spica

Porovnanie veľkosti Samsung Galaxy 3 a Samsung Galaxy Spica

Telefón má GPS prijímač, štandardne sa dá využívať napríklad s aplikáciou Google Maps. Do telefónu je možné nahrať aj vlastnú aplikáciu pre navigovanie. Skúšali sme v telefóne rozbehať navigačný softvér iGo, ale pre neštandardné rozmery displeja sa nám to nepodarilo. S použitím aplikácie Google Maps fungovalo GPS bez problémov, rovnako ako priraďovanie aktuálnej polohy k fotkám na základe polohy určenej podľa GPS.

Wi-fi a Bluetooth

Wi-fi pripojenie funguje bez problémov a bez výpadkov; signál je dostatočný. Takisto aj bluetooth – spárovanie s handsfree sadou v aute prebehlo na prvý pokus a funguje tak, ako má. To sa týka aj prenosu súborov do či z iného telefónu alebo PC.

Záver

Samsung Galaxy 3 je výborný model strednej triedy s veľmi dobrým spracovaním, stabilným systémom a trocha schizofrenickým displejom  – jeho rozlíšenie je v dnešnej dobe pomerne nízke, na druhej strane bezchybne a presne reaguje na dotyky. Displej je menej náročný na batériu a tak sa jeho „slabosť“ podpisuje aj na dlhšej výdrži na jedno nabitie.

Samsung Galaxy 3 je vo voľnom predaji dostupný v cene okolo 240 EUR a v Orangei už od jedného eura. Telefón môžeme aj za plnú cenu odporučiť.

Ak máte nejaké otázky ohľadom Samsung Galaxy 3, prípadne máte s týmto telefónom iné skúsenosti, prosím napíšte ich do diskusie pod článkom.

Doplnené 19.11.2001:

Po vyše dvoch mesiacov používania môžem potvrdiť solídnu konštrukciu prístroja. Zažil aj niekoľko pádov, vrátane priameho pádu na betón, a telefónu sa nič nestalo. V mieste pod ovládaním hlasitosti začal po mesiaci trocha vrźgať plast, ale nie je to kritické. Horná „chrómová“ strana telefónu vrátane displeja je aj po 2 mesiacoch bez jediného škrabanca a to telefón nijako nešetrím.

Stabilita android systému je tiež celkom dobrá, systém občas padá, čo je spôsobené aplikáciu Market. Občas sa „zakusne“ a nedajú sa stiahnuť a nainštalovať aktulizácie, ale stačí v nastaveniach aplikácií vymazať dočasné súbory z aplikácií Market a Market Updater a potom to zase ide bez problémov.

Nepodarilo sa mi žial rozbehať navigáciu iGo ani Sygic, funguje však turn-by-turn navigácia Google Navigation Brut.

Na telefóne veľmi chýbajú hardvérové tlačidlá pre telefonovanie. Ak často telefonujete, tento model vám neodporúčam. Zatiaľ čo na bežnom telefóne stačí napr. pre vytočenie posledného volaného čísla dva krát stlačiť zelené tlačidlo na volanie, pri Samsung Galaxy 3 je to komplikované, na 5-6 krokov (musíte stlačiť tlačidlo pre návrat na úvodnú obrazovku, potom aplikáciu telefón, potom denník hovorov, potom podržať prst na kontakte, potom vybrať ikonu telefónu – ak máte k číslu uložené dva a viac telefónnych čísel, musíte ešte vybrať konkrétne číslo – a potom vybrať hovor).

Obidve preinštalované klávesnice (bežná android a samsung klávesnice) sú dosť nepohodlné a pri písaní som sa ani po 2 mesiacoch nevyhol množstvu preklepov. Vyskúšal som klávesnicu Better Keyboard a tá je omnoho lepšia, rýchlejšia a presnejšie sa na nej píše.

Vstavaná aplikácia na fotenie má dve chyby:  nastavenia (kontrast, sýtosť, ostrosť) sa nedajú uložiť a vždy sa resetnú, a hlavne nefunguje makro režim (telefón nevie zaostriť na fotené predmety zblízka). Je to zjavne problém len tejto aplikácie, pretože napr. v programe Goggles od Google funguje makro bez problémov. Pre fotenie preto používam aplikáciu Camera 360, ktorá ma množstvo super funkcií.

Na telefóne mi ďalej chýba automatické prispôsobenie jasu podľa aktuálnej svetelnej situácie (jas sa dá nastaviť len v troch krokoch). Aplikácia na prezeranie fotiek Fotogaléria by mohla byť rýchlejšia, niekedy nenačíta niektoré fotky. Synchronizácia s Google účtami funguje bezproblémovo a rýchlo. Internetový prehliadač je rýchly, spoľahlivý a korektne zobrazuje drvivú väčšinu webstránok.

Na menej kvalitný displej si človek zvykne a jeho hrubý raster si uvedomíte len vtedy, ak na chvíľu držíte v rukách iný telefón (hoci aj napr. lacnejší  a starší Samsung Galaxy Spica). Vynikajúca a presná odozva na dotyky rozhodne vyváži horší displej.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...

56 komentárov

 1. Michal píše:

  Kupovane v akcii v Orange. Takze po mojom odskusani:
  Minus: – fotak nema ani len diodu
  – ucapkany diplej (mne to neprekaza, je to dotykovka)
  Plus: vsetko ide tak ako ma, akurat som sa dlho bavil s pozadim, ale to sa da vyriesit tak, ze si v malovani (Corel Draw, Adobe Photoshop atd..) dam 9x fotku tu istu fotku a spravim z toho 3×3, potom sa uz len pobavit s tym ramcekom pri nastaveniach pozadia a mam tu fotku na cely displej. GPS funguje super, dal som Sygic a slape fakt skvele, tolerancia do 10 metrov aj v meste. Takze spokojnost.

 2. janci píše:

  chcel by som poprosit o radu, ci si mam vziat tento mobil (galaxy 3) alebo mam radsej este trochu pockat na samsung galaxy gio ? A ci ma galaxy 3 graficky akcelerator? A este jedna vec na inej recenzii som sa docital ze vraj trochu trva kym sa otvori menu alebo galeria …. Je to pravda?
  Dakujem

 3. tomas píše:

  Ahojte mam problem. Nejdu mi vobec live wallpery absolutne, ked ich stiahnem z android marketu napise ze nejdu…suvisi to stym ze mam android 2.1? alebo ako?

 4. Chobot01 píše:

  Mam Galaxy 3.Mam v nom sygic 8.06 ide v pohode .SKUSAL SOM ROZNE VERZIE SYGICU.
  GPS v telefoneje je dost nepresne cca 15-50m.Pri navigacii v meste pohroma.Vyriesil som to exter.modulom EVOLVE- a aplikaciou v mobile Bluetooth GPS-nepresnost cca 2-5m

  Inac fon zatial super.Este za 4 mes.nesklamal.

 5. Conan píše:

  Zaujimave je ze mnohi hovoria o nefunkcnosti aplikacie Sygic a mne to funguje uplne super. Nemam s tym ziadny problem

 6. Palo V píše:

  Uz som to vyriesil. Obnovil som udaje od vyrobcu ale dakujem za radu.

 7. stano píše:

  proces. Android.proces.media prestal pracovat – mne to tiež vyhadzovalo a zistil som, že práve cez MARKET sa telefon snaží aktualizovať niektoré aplikácie. Keďže som bol mimo internetového signálu, vypísalo mi túto hlášku. Takže som vypol sťahovanie a bolo to vyriešené. Dúfam, že vám to tiež pomôže.

 8. Juki, pozrel si v nastavení zvukov, či ho nemáš niekde stiahnutý? Nastavenia > Zvuk a zobrazenie > a skontroluj, či nemáš zapnutý tichý režim, potom pozri položky Hlasitosť zvonenia a Hlasitosť systému.

  Tiež priamo v nastaveniach budíku pozri Tón budíka, či tam náhodou nemáš omylom vybraný Silent. A samozrejme v nastavení budíka je úplne na spodu nastavenie hlasitosti (posuvné šupátko).

 9. Čo robiť v prípade, že vám telefón vypisuje hlášku „Ľutujeme, Process.android.media prestal pracovať“? Na viacerých telefónoch, vrátane Samsung Galaxy 3 alebo napríklad Samsung Galaxy Spica vždy pomohlo toto:

  Nastavenia > Aplikácie > Spravovať aplikácie > ľavé kontextové tlačidlo > Filter > Všetko > nalistuje položku Market a vyberte Vymazať vyrovnávaciu pamäť. To isté spravte pre položku Market Update a aj pre Správca sťahovaní.

 10. Mirosav píše:

  Ahojte ja ho mam z orange a chcel by som to niako flashnut .Neviete mi poradit ?

 11. Palo V píše:

  Dobry den potrebujem pomoct s tymto mobilom. Kazdy den mi vyhodi tabulku ze proces. Android.proces.media predtal pracovat.

 12. stano píše:

  zuzu,
  V slovenčine to nastavím tak, že dám
  – Aplikácie – Nastavenia – Miestne nastavenia a text – Vybrať miestne nastavenia (a vyberieš si jazyk)

 13. juki píše:

  Prosím Vás , nevie niekto poradiť v čom môže byť
  problém ak nefunguje BUDÍK ? –
  (proste nezvoní)

 14. zuzu píše:

  Ahojte mam taky mensi problem som v zahranici a nemam prirucku k telefonu.A ked som donho vlozila rakusku katru tak my to prehodilo na nemcinu.A toho certa neviem si to nastavit na slovencinu viete my niekto popisat postup vemi pekne dakujem.Samsung i 5801.

 15. Dodo Vasilišin píše:

  Zdravím, velmi by ste mi pomohli ak by sa mi niekto ozval na mail pretoze mam problem s programom Kies. Aj ked v mobile nastavim v USB pripojeni, pripojenie Kies, a pripojim mobil, v programe Kies mi nic nezobrazuje, nejde otvorit kontakty ani nic podobne, uz som skusal preinstalovat Kies a ovladace a stale nic. Potrebujem si spravit zalohu a stale nermozem….mam Win XP (SP2). Dakujem za odp. Inak je to fajn mobil, vsetko ide ako ma :]

 16. neo píše:

  Peter má pravdu , ja mám galaxy3 (i5800) orginál , je v čiernom revedení a vzadu má logo google , a čo som sa dočítal keď ho kúpiš od orangu tak tam ma orange upravený android so zablokovanými niektorými funkciami a preto ho vveľa ľudí cez program odin flashovalo na originál android (ale flashnutym dojdete o zaruku) a potom išiel oveľa lepšie . Takže nekupujte od orangu (nie som voči nim niako zaujatý) ale píšem len pravdu . Ďakujem

 17. Igor píše:

  Môj postreh po dvoch mesiacoch používania… Odporúčam minimálne raz za 3 – 4 dni zreštartovať t.j. vypnúť a zapnúť, pretože aspoň u môjho telefonu sa zvykol prejavovať neduh LInuxu… to jest, že si síce čosi nastavíte ale nestane sa to…. :-) Takže si povedzme nastavite poznámku a neupozorni vas, nastavíte si budík a nezazvoni… Ale to už je v globále akýsi neduh Linuxu na ktorom je Android postaveny…. Nie vždy sa udeje to, čo očakávame…. :-) Ale p takomto „pravidelnom“ reštarte je všetko OK…. A ešte odporúčam prepnuť na používanie len 2G siete, predlží to výdrž baterie o 30%

 18. Milan píše:

  ahojte,
  prosím o radu, ako sa dá označiť viacero kontaktov naraz a zaradiť do požadovanej skupiny, napr. rodina.
  Ďakujem.

 19. jordy píše:

  mam samsung galaxy s3. teraz som si kupil handsfree bluetooth samsung wep350. a zistil som ze nejde sparovat. vobec mi handsfree nenasiel. nechapem. a pritom so starym sony-ericsson w980 isiel v poho

 20. Alex13 píše:

  Bez problemov funguje navigacia Ndrive

 21. Erik píše:

  Karol, Ďakujem za radu ale prišiel som na to hneď na druhý deň :) ale aj tak veľmi pekne ďakujem :)

 22. Tomas píše:

  Ahojte chcem si kupit z onge mobil no neviem ci samsung galaxy 3 alebo htc wildfire alebo lg p500????

 23. Erik, ak si pustíš pesničku, tak stlač tlačidlo kontextového menu (vľavo dole), vyber možnosť NASTAVIŤ AKO a nastav si ho ako zvonenie (buď pre všetky hovory alebo len pre konkrétny kontakt).

 24. Erik píše:

  Ahojte, ja by som sa chcel spýtať ako zmeniť zvonenie z tých čo sú tam predvolené na svoju pesničku ? :) Ďakujem

 25. stanob píše:

  Ajajajáááááj, ľudkovia, dajte veľký pozor na vodu. Dnes mi popršalo telefón – iba trochu, v podstate sneh s dažďom, a behom minuty bol telefon nefunkčný. Ale dal som ho vysušiť a o chvíľu bolo všetko v poriadku.

  pre ROBO: aplikácie rozbeháš tak, že si ich jednoducho stiahneš z makretu. Po kliknutí ti samo ponúkne inštaláciu. Prípadne napíš presnejšie čo ti telefón píše.

  pre Eva: problem s baterkou – je možné, že máš zapnuté WiFi, GPS alebo neustálu synchronizáciu svojho konta. Skontroluj to a vypni to.

 26. Eva píše:

  ahojte,
  neviete, ci sa da niekde zohnat iny zadny kryt? mne sa ten cierny platovy nepaci :(
  inak dakujem, vela rad mi pomohlo!

 27. peter píše:

  eva: presne toto robí aj mne, a vôbec netuším čo sa s tým dá robiť, keď na niečo prídeš tak tu prosím napíš :)

 28. juro píše:

  sygic funguje bez problemov
  aj Ndrive odskusane funkcne!!!

 29. Robo píše:

  neviem ci som fakt taka lama ale naozaj neviem rozbehnut aplikacie a vie niekto poradit kde zohnat hry? dik

 30. peter píše:

  To je svinstvo, tento mobil v orange vobec nemaju, ale za rovnaku cenu predavaju podobny (samozrejme slabsi). Takze si napr. Vsimnite ze vzadu na kryte ma byt google logo, kt. Tu chyba. A takisto funkcie tejto napodobeniny su ovela horsie ako na galaxy 3, ale to samozrejme orange nepovie. Takze pri kupe si dajte dobry pozor na to ktory mobil si kupujete

 31. stanob píše:

  To Karol:
  Ďakujem ti za poučenie o mojom mobile,
  – GPS mi určilo moju polohu – skutočne na opačnej strane nášho malého mesta. Takže 1 – 2 metre je nereálne. Dokonca sama aplikácia tvrdí, že sa môže odchýliť o 300 m.
  – „tisícky aplikácii“ ako výhodu musím uvádzať pre rovnakých ľudí ako som ja, ktorí váhali pri kúpe telefonu NOKIA so Symbianom a iného telefónu s Androidom. Nerobil som recenziu mobilu.
  – videohovor mal už môj telefon pred 4 rokmi aj pred 2 rokmi. Som sklamaný, že taký vymakaný telefón to nemá. Ale ja osobne som videotelefonoval za tie 4 roky asi tak 2-3 krát. Takže mne osobne nechýba.
  Ale ďakujem, Stano.

 32. Vladimír píše:

  Nevie niekto, čo je to zjednodušenie ovládania? Nainštaloval som TalkBack a nič to nerobilo, nevedel som to využiť.

 33. Vladimír píše:

  Dobrá recenzia, avšak nie úplne s ňou súhlasím. Volanie nie je tak komplikované. Ak je telefón v nejakej aplikácii, ľahko sa z nej dostaneme do hlavnej obrazovky jediným stačením stredného tlačidla. Volanie je tiež jednoduché. Kontakt v zozname potiahneme doprava a spojenie sa uskutoční. Doľava sa aktivuje SMS. Netreba kontakt otvárať. Ak má kontakt viac čísel, dá sa nadstaviť prednostné číslo, ktoré sa bude uvedeným spôsobom používať.

 34. Tomas,
  musis vytvorit novy pristupovy bod. Nastavenia > Bezdrotove pripojenie > Mobilne siete > Nazvy pristupovych bodov > Novy nazov pristupoveho bodu (napr. „internet“). Tam nastav len meno (internet), APN (internet), MCC (231), MNC (01), typ nazvu pristupoveho bodu: internet. Ostatne vsetko nechaj nenastavene. Nastavenie funguje pre Orange.

  Svitlana,
  precitaj si manual k telefonu :)

  Eva,
  reklamuj baterku, co najskor; na bateriu sa vztahuje iba 6 mesacna zaruka. Co myslis pod „ukoncit internet“? Pretoze telefon je na internet pripojeny stale (najma ak pouzivas synchronizaciu Gmailu alebo Facebooku). Ak mas na mysli ukoncenie prehliadaca, tak ten vies ukoncit len pomocou nejakeho spravcu aplikacii (napr. Advanced Task Killer). To plati aj pre vsetky ostatne programy – len malo android aplikacii je mozne zatvorit / ukoncit, vsetky aplikacie co spustite, standardne bezia na pozadi (a zeru bateriu!), preto rozhodne odporucam pouzivat nejakeho spravcu aplikacii, ktorym dokazete zatvorit beziace programy a usetrite tak jednak bateriu a jednak uvolnite pamat. Aplikacie tak pobezia omnoho rychlejsie a telefon bude sviznejsi.

  Stanob,
  kontakty si mozes s diakrtikou pridavat a upravovat cez Gmail, je to pohodlnejsie a rychlejsie nez Kies program.

  Navigacia je funkcna. Presnost je okolo 1-2m. Funguje to tak, ze telefon urci polohu najprv podla BTS bunky (mobilny vysielac) a ked neskor chyti GPS signal, tak polohu upresni. Treba vyckat, alebo si stiahni nejaku utilitu na A-GPS (asisted gps), ktora si z internetu stahuje aktualne polohy satelitov, potom je presne urcene polohy daleko rychlejsie. Z navigacnych programov na tomto telefone zial nefunguje ani iGO, ani Sygic, funguje ale navigacia Google Map vo verzii BRUT (je to turn-by-turn navigacia, nielen mapy).

  Zapnute GPS vybije za niekolkoho hodin KAZDY telefon, nie je to minus tohto telefonu. Takisto „tisicky aplikacii“ by som neuvadzal ako vyhodu tohto konkretneho modelu, ved to je vlastnost androiudu a nie tohto telefonu.

  Videohovor to nemoze mat, kedze to vpredu nema kameru ;)

 35. stanob píše:

  chcem sa podeliť o plusy a mínusy tohto telefónu, pre tých ktorí váhajú s kúpu tohto telefónu
  (presne
  Samsung Galagy 3 ,resp
  Samsung Galaxy Leo i5801 ,resp.
  Samsung Galaxy GT-5801
  VŠETKY TRI NÁZVY OZNAČUJÚ TEN ISTÝ TYP TELEFÓNU)

  PLUSY:
  – Android 2.1
  – množstvo – tisíce aplikácií, android market (vrátane kompasu, prekladača jazykov, máp a mnoho mnoho ďalšieho)
  – konštrukcia telefónu (pevná)
  – výzor, dizajn, (vyzerá luxusne, chrom)
  – všetky možné super výdobytky techniky (Wi-Fi, Bluetooth, GPS)
  – displej skutočne reaguje na dotyk
  – intuitívne menu ( tam kde niečo človek hľadá, tam to nájde, logické usporiadanie)
  – rýchle reakcie telefónu, žiadne oneskorenia. Už vonkoncom mrznutia.

  MÍNUSY:
  – Neuveríte, ale nemá to VIDEOHOVOR
  – SMS-ky píšete bez diakritiky (napriek nastavenému SK jazyku)
  – tým pádom ani kontakty – mená – nenapíšte s diakritikou (ale v PC to ide opraviť cez priložený program Kies)
  – navigácia je nefunkčná ( nedostupná )
  – zisťovanie vašej polohy ( síce ma systém varoval, že sa môže odchýliť o 300 m, bohužiaľ sa odchýlil asi o 1300 m)
  – ak si zapnete GPS alebo nebodaj mobilného stopára, plne nabitú batériu vám to vybije z noci do rána.

  Záver:
  -GPS zapínajte iba na nevyhnutne nutný čas, prípadne v aute si dajte autonabíjačku,
  – na navigovanie si kupte navigačný systém
  – uznajme všetci, koľkokrát sme urobili Videohovor

  Ostatné je super mašina. Priemerný človek bude nadšený, technicky založený človek bude veľmi spokojný.
  Ja som veľmi spokojný.

 36. eva píše:

  Mam s tymto telefonom jeden problem. S baterkou. Ikona signalizuje, ze je plna priblizne na tristvrte, ale odrazu zapipa a rovno sa vypne…stiahla som si aplikaciu na ukazovanie percent baterie, ale ani to nepomohlo,lebo aplikacia ukazuje 40 % a aj tak pipne, ze je koniec… Ked ho dam na nabijacku, tak opat stiahnuta aplikacia ukazuje 60 %,cize vypnut by sa nemal. Mate s tym niekto rovnaky problem? V orange mi nevedeli vobec poradit… A dalsia otazka: internet ukoncim len tak, ze stlacim tlacidlo „domov“? Dakujem.

 37. svitlana píše:

  ahoj prosim o radu ako mam spustit kalendar..ani wifi mi nejde.netusim ako mam ztelefonom narabat..napiste na E-mail–svitlana@centrum.sk dakujem

 38. Tomáš píše:

  zdravim vsetkych, mam problem. Ked chcem rozbehat nejaku aplikaciu napr. google konto alebo mapy atd vyhadzuje mi to ze sa nemoze pripojit na data, pritom mi internet normalne funguje.vdaka za odpoved

 39. Vladimír píše:

  aplikácie kalendar, office a ďaľšie sa musia aktivovat po pripojení na Internet. Potom idú.

 40. robo píše:

  ahojte ako spustim aplikacie, na kalendar, layar, thinkfree office, talk? a ako si tam viem zadat svoj mail napriklad z centrumu? dakujem

 41. peter píše:

  neviete prečo nejde zavolať na *100*# (na O2 zistenie kreditu)?, ono sa to načíta, asi 3 sekundy svieti obrazovka na čierno a potom všetko zmizne a mám základnú obrazovku

 42. Romana píše:

  vdaka uz to ide aj mne:)

 43. Vladimír píše:

  Tak bol som v predajni s tými slúchadlami a neveril som vlastným očiam. Predavačovi sa ten konektor dal zastrčiť až po doraz a mne to šlo ľahko potom tiež, nechápem, prečo mi to dovtedy nešlo, asi vo vnútri bolo niečo nevychodené. Nechcem to prirovnávať k prvému kontaktu s pannou :-))), ale už to má telefón za sebou a frčí ten zvuk v pohode. Zvrchu od displeja nesmie byť viditeľný ten konektor, tá zaizolovaná časť musí byť skoro zarovno s krytom telefóna, cca 0,5mm.

 44. Romana píše:

  ahoj, ja mám presne taký istý problém ako Vladimír (s MP3). tiež to má hrozný zvuk, nedá sa to počúvať, občas to aj zachrapčí, odchádza mi jedno slúchadlo

 45. Vladimír píše:

  ešte sa chcem niekoho opýtať, neviem, prečo sa nedá počúvať hudba cez dodané slúchadlá. Tuším rádio ide dobre, no MP3 a MP4 nie je možné počúvať, zvuk je zlý, neviem od čoho to závisí, pretože v jednom MP4 zázname tuší zvuk išiel celkom dobre. Konektor na slúchadlách je 4x izolovaný, asi pre 5.1 kanálový zvuk, no nezastrčím ho na doraz.

 46. Vladimír píše:

  Tak už som na to prišiel. Problém bol v načítaní pamäťovej karty a tá spôsobila, že sa telefón nepripojil vôbec. Postup: otvoriť v menu nadstavenia, ukladanie na kartu SD, odobrať kartu SD. Potob je vhodné telefón vypnúť a znova zapnúť. Pripojiť telefón k PC a pripojiť kartu SD. Potom mi už softver Kies telefón pripojil a indikoval aj kartu SD, na ktorú sa dá priamo ukladať.
  Mal som aj problém pripojiť telefón k účtu Google, no predtým som zle zadal prihlasovacie údaje. Telefón si ich zapamätá a potom už nepomôže ani nové prihlásenie so správnymi údajmi. Neprepíšu sa. Treba potom telefón nadstaviť na stav z výroby. V menu nadstavenia, súkromie, zadať obnoviť údaje od výrobcu. Telefón potom reštartovať, myslím, že to spraví automaticky a potom sa dá znova zadať prihlasenie na Google účet. Treba počítať s tým, že sa vymažú poznámky, telefóony zoznam a nadstavenia systému. Treba zálohovať na PC telefónny zoznam. Poznámky sa prenášať nedajú. Na SD karte sa dáta nevymažú. Toľko zatiaľ moje skúsenosti.

 47. Ani mne to neslo, tiez pod Win 7 :(

 48. Vladimír píše:

  Nevie niekto, prečo nemôžem pripojiť telefón na PC?. Nejde to ani cez nainštalovaný Kies, ani keď nadstavím USB na velkokapacitnú pamäť. Na PC sa vôbec nezobrazí. Pri Kies sa nenainštalujú ovládače. Používam Windows 7.

 49. Vladimír píše:

  Takže budík funguje len pri zapnutom telefóne a môže za to Android, hmm, škoda. Tak telefón nehávam v letovom režime, vtedy nevysiela a ani nepríjma signál pre hovory, zbytočne „nežiari“. No a ten inteligentný budík nefunguje. Melódia pre inteligentný budík sa dá vybrať z jeho ponuky, no pri spustení budíka v stanovený čas hrá vybratá melódia bežného budíka, ktorá sa zadáva v inej časti menu. Neviete, kde je potom problém?

 50. To, že budík nefunguje pri vypnutom telefóne, nie je chyba telefónu, ale Android systému. Telefóny s Androidom skrátka nevedia budiť, ak sú vypnuté.

  Pri každom budíku si môžete vybrať melódiu / zvuk. Funguje to aj pri zapnutej funkcii „inteligentný budík“.

 51. Vladimír píše:

  Neviete, prečo budík nezvoní pri vypnutom telefóne ako pri iných telefónoch a prečo nefunguje inteligentný budík? Aj keď je pustený, zvoní vždy iba predvolený zvuk bežného budíka.

 52. Jana píše:

  vcera som rozbalila novy Galaxy od Orange, vysoko odporucam, aj napriek mojim velkym narokom na telefony ma ocaril, vyzera uzasne, elegantne, dobre reaguje na dotyk, v pisani sprav sa da prepnut qwerty klavesnica na normalnu na ktoru sme zvyknuti u starsich telefonov. Jedinu nevyhodu vidim v absencii hardverovych tlacidiel na hovory a prijmanie hovorov a ich ukoncenie, vsetko sa ovlada dotykom na displeji.. wifi ide bez problemov aj na zabezpecene siete s kompletnym nastavenim autentifikacie a sifrovania, aplikacie od androidu sa daju jednoducho stiahnut, nainstalovat a hned spustit, co mi islo bez problemov a vykazovania akychkolvek chyb.. momentalne pre uzivatelov s priemernymi narokmi a nizsou cenou, jednoznacne Samsung Galaxy 3..

 53. DEDO píše:

  Docela výstižná recenzia a aj ja som sa rozhodovla medzi LG optimus a samsungom Galaxy 3 a jednoznačne som pre Samsung galaxy 3

 54. Ahoj Psichac,
  WPA2 telefon podporuje.
  Ad hoc siete nie (je to nepodporovane Android systemom, telefon za to nemoze :).
  Zvuk k videu je AMR 8000 Hz.

 55. psichac píše:

  dobry,chcem sa vas spytat ohladom toho telefonu,konkretne wifi,dokaze najst a pripojit sa aj na WPA2 AP alebo zabezpečenu Ad-hoc siet?aky zvuk sa nahrava pri videu (AMR/AAC)tiez nad nim rozmyslam,resp.rozhodujem sa medzi tymto a lg gt540 optimus,ma sice vacsi lcd(=mensia vydrz) ale tiez ma menej ramky,slabsi procak atd…poradite?dakujem

 56. marco píše:

  Super recenzia ! Ziadna zaujatost, ziadne priklananie sa.
  Pomohli ste mi roshodnut sa. Dakujem.
  Kupujem Galaxy 3