preprava-tovaru-speed-line.sk

Preprava tovaru je umenie

Začali ste novú životnú etapu. Všetky sily a nádeje vkladáte do svojho podnikateľského sna. Pravdepodobne ste už zistili, že okrem podnikateľského ducha budete potrebovať aj vhodného obchodného partnera, ktorý vám uľahčí dosahovanie cieľov.

Pomysleli by ste si, že ním môže byť napríklad aj firma, ktorá prepravuje váš tovar či zabezpečuje medzinárodnú prepravu? Logistické spoločnosti vám dnes podajú pomocnú ruku dokonca i pri stanovovaní cenových kalkulácií výrobkov, zabezpečia vám prepravu celovozových i kusových zásielok, čo je výhodné pri znižovaní dopravných nákladov, a tovar doručujú tak, aby mal zákazník vždy istotu včasného dodania.

Úspešné podnikanie aj vďaka logistike

V súčasnosti máme na výber z množstva firiem, ktoré poskytujú prepravu tovaru. Každý rozumný podnikateľ však vie, že si treba vyberať takých spolupracovníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a môžu sa pochváliť spokojnou klientelou. „Prepraviť tovar je umenie,“ vraví zamestnanec medzinárodnej prepravnej spoločnosti SpeedLine, s. r. o. „Nie všade vám napríklad poskytnú aj skladové priestory či doručia prepravovaný tovar priamo do obchodu. Dnes je navyše v rámci medzinárodnej prepravy dôležité ovládať jazyky, zúčastňovať sa na školeniach o nových predpisoch a trendoch v doprave. Je vítané, ak firma s vami udržiava spätnú väzbu a dokáže prísť s vhodným riešením v každej situácii.“ Bonusom je, ak sú autá, ktoré prepravujú váš tovar, zabezpečené monitorovacím systémom GPS, a tak ako zadávateľ prepravy môžete sledovať, kde sa práve prepravovaný tovar nachádza. Niekedy je dokonca možné operatívne rozhodnúť o zmene pôvodného miesta dodávky. Cieľom dobrej prepravnej spoločnosti by mala byť spokojnosť zadávateľa služby a bezchybne a načas doručený tovar.

S ohľadom na platnú legislatívu

Iste, ak by ste sa nemuseli večne obracať na platné právne predpisy, podnikalo by sa vám jednoduchšie. Avšak neznalosť zákona neospravedlňuje. Spoločnosti, ktoré zabezpečujú medzinárodnú prepravu tovaru, sa tiež riadia zákonmi, konkrétne všeobecnými podmienkami Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky. Ak klientom nepostačuje poistné krytie tovaru na základe poistenia CMR, niektoré prepravné spoločnosti dokážu tovar pripoistiť na dobu prepravy. Skvelou doplnkovou službou môže byť aj poradenstvo, ktoré vám pomôže najmä v začiatkoch podnikania.

preprava-tovaru-speed-line.sk

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: