poradna-podnikanie-otazky-odpovede

Poradňa: Je dátum spotreby povinný údaj pri predaji potravín v e-shope?

Otázka: Predávame potraviny v internetovom obchode. Musí byť pri potravinách v e-shope uvedený dátum spotreby alebo dátum minimálnej spotreby?

Odpoveď:

Informácie, ktoré sa nachádzajú na obale potravín, je povinné uvádzať aj pri predaji v e-shope. Povinnosť uvádzať tieto údaje pri predaji na diaľku určuje Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 1169/2011 o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom, ktorá vyslovene hovorí:

Ak ide o balené potraviny ponúkané na predaj prostriedkami komunikácie na diaľku, povinné informácie o potravinách okrem údajov uvedených v článku 9 ods. 1 písm. f) sú k dispozícii pred uskutočnením kúpy a uvádzajú sa v materiáloch podporujúcich predaj na diaľku.

Uvedená výnimka podľa článku 9 ods. 1 písm. f sa týka práve informácii o dátume spotreby alebo dátume minimálnej trvanlivosti.

Takže pri predaji potravín v internetovom obchode nie je potrebné uvádzať dátum spotreby ani dátum minimálnej trvanlivosti.

Prečítajte si, aký je rozdiel medzi dátumom spotreby a dátumom minimálnej trvanlivosti.

Pozrite si, aké sú povinné informácie na obaloch potravín a pri predaji v e-shope.

Podrobnejšie informácie o všetkých povinnostiach pri predaji potravín v e-shope nájdete v našom článku Predaj potravín cez internet.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...