firemna-posta

Oslovte firemných zákazníkov klasickým listom

„Aj tebe volali a ponúkali ti prefinancovanie úveru? Tento mesiac už druhý raz….“
Hromadné e-maily, telefonáty z call centier. Takmer každý z nás je aspoň raz mesačne oslovený nevyžiadanou reklamou, ktorá nie je príjemná, a navyše, aspoň čo sa e-mailov týka, aj porušujú zákon.


Ak ste však firmou, ktorá premýšľala nad spôsobom ako osloviť nových firemných zákazníkov, je to naozaj ťažký oriešok niečo vymyslieť. Pri e-mailoch potrebujete (okrem kvalitnej databázy) aj súhlas s odoslaním ponuky. Prieskum ukázal, že 86% e-mailov je spamom. Call centrá sú rizikom v tom prípade, že človek, ktorý telefonuje nie je vždy 100% vyškolený na to, aby službu predal.

Ako sa teda dostať k zákazníkom tak, aby ste ich zaujali, ale neotravovali?

Listové zásielky fungujú stále. Otvárame ich, lebo sme zvedaví a nevyrušujú nás. A je oveľa príjemnejšie dostať list s ponukou služieb, ktorú si môžeme prečítať, ako otravný telefonát, v ktorom neznámy človek rýchlo recituje ponuku…

Povedzme si príklad, máte cieľ osloviť všetky realitné kancelárie z Trenčianskeho kraja. Získať databázu kontaktov (názvy firiem, mená majiteľov a ich adresy) nie je ťažké, ale časovo náročné. Vyhľadať si firmy, ktoré sú aktívne a následne zostaviť tabuľku zaberie aj niekoľko hodín. Oveľa jednoduchšie je využiť  službu firemnaposta.sk, ktorá má k dispozícii overené dáta a zabezpečí aj odoslanie zásielok. Vo filtri si vyberiete cieľovú skupinu firiem vášho biznisu, prípadne kritéria ako veľkosť ich tržieb a geografické zacielenie. Podľa kritérií zistíte počet firiem napr. ku dnešnému dňu eviduje 288 realitných kancelárií v Trenčianskom kraji. Pripojíte ponukový list, ktorý by ste chceli vybraným firmám poslať a zvyšok zabezpečí firemnaposta.sk. Zásielky vytlačí, zabalí do obálok a odošle príjemcom. Jedna listová zásielka je v zľave za cenu 0,79€ (bez DPH). Po rozposlaní kampane dostanete kompletný export oslovených firiem s kontaktnými údajmi (tel. čísla, e-maily či webové stránky).

Zaujímavú formu offline marketingu formou listových zásielok už využilo viacero firiem a podelili sa o svoje výsledky, kde v priemere zo 100 ponukových listov prišlo firme 6-8 dopytov na služby.

Ak by ste si chceli vyskúšať marketing prostredníctvom listových zásielok, stačí napísať na info@firemnaposta.sk alebo urobiť objednávku na www.firemnaposta.sk.

fb22

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: