tn_11694

Nová výroba plastových kontajnerov v Beringenu v Belgicku

Skupina Schoeller Allibert pokračuje v raste a najnovšie otvorila závod na výrobu kontajnerov Beringen v Belgicku.

Toto nové pôsobisko s výrobným priestorom o rozlohe 6.000 m2 bolo slávnostne otvorené na konci júna a už teraz sa tu vyrábajú kontajnery Big Box Maximus 1212 a ClickPall. Bude ale primárne zamerané na nové produkty, ktorých výroba sa začne v roku 2019.

Skupina Schoeller Allibert do svojho rozvoja neustále investuje, a to najmä vďaka tomuto úplne novému modernému výrobnému miestu, ktoré bude modelovou výrobňou pre budúce továrne skupiny.

Pri príležitosti otvorenie novej haly spoločnosť Schoeller Allibert pozvala tri desiatky zástupcov z radov odbornej tlače na prehliadku závodu a zároveň pre nich pripravila podrobnú prezentáciu najinovatívnejších produktov spoločnosti Schoeller Allibert, akými sú Magnum Optimum® 595, nový IBC kontajner Combo Fructus® ktorý získal ocenenie v súťaži Obal roku 2018, Maximus® 1212, plastová paleta Rackpal a ďalšie najnovšie prepravky a boxy. Tie novinárom odprezentoval v showroome samotný manažment spoločnosti.

tn_11693

Výroba kontajnerov Schoeller Allibert v Beringen má okrem vnútornej plochy 6 000 m2 aj vonkajšie skladovací priestor 3,500 m2. Špecializuje sa hlavne na vstrekovanie veľkoobjemových vratných debien a boxov. Produkuje približne 700 kusov „veľkých boxov“ denne v ľubovoľnej farbe a so zákaznícky špecifickou teplotlačou. Schoeller Allibert si vybral lokalitu Beringen (Belgicko) pre svoju perfektnú polohu v regióne Beneluxu, priamo medzi Nemeckom a Francúzskom, čo sú najvýznamnejšie trhy z hľadiska predaja.

Guy Wastiau, renomovaný belgický architekt, sa inšpiroval prácou relaizovanou v ďalších továrňach skupiny a prišiel s nevšedným tvarom budovy, ktorý je veľmi charakteristický pre okrúhle svahy, ktoré symbolizujú tok plastu v procese vstrekovania.

tn_11688

Nová výrobňa beží v kontinuálnej nepretržitej prevádzke a zamestnáva tím 40 zamestnancov priamo na mieste. Toto zariadenie disponuje najväčšími výrobnými strojmi v regióne Beneluxu, a zameriava sa hlavne na najväčšie produkty spoločnosti Schoeller Allibert, ako je Big Box Maximus 1212, určený okrem iného pre ovocie alebo plastový ClickPall pre petrochemický priemysel.

Schoeller Allibert Group tiež v súčasnosti vyvíja nové výrobky, ktoré budú vyrábané v tejto továrni a predávať do roku 2019. Ďalšie príklady budúceho sortimentu budú ne-stohovacie boxy, ktoré môžu byť použité na ochranu tovaru pred vodou v prípade záplav. Voda je pre tovar vždy rizikom, ktoré je ale možné eliminovať.

tn_11686

Ludo Gielen, šéf strategického rastu v spoločnosti Schoeller Allibert Group: „Továreň Greenfield Beringen má perfektnú polohu v srdci Beneluxu a medzi západným Nemeckom a severnej Francúzskom. Preto nám pomôže rásť a dodávať ďalšie výrobky týkajúce sa trhu Beneluxu, ale aj pre vnútorné požiadavky spoločnosti Schoeller Allibert z Nemecka a Francúzska. “

Závod Beringen, ktorý má byť modelovým továrenským pretekom všetkých budúcich fabrík skupiny, jednoznačne posilňuje skupinovú stratégiu, týkajúca sa vývoja firmy nielen v regióne Beneluxu. Hlavné trhy, ktoré sú v súčasnej dobe obsluhované v tejto oblasti sú poľnohospodárstvo, potravinárstvo a spracovanie potravín, priemyselná a chemická výroba, nápojový priemysel a pooling. Mnoho odvetví so stále vyššími očakávaniami budú pokryté ponukou sortimentu z tovární Schoeller Allibert.

tn_11690

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: