Byrokratický nezmysel roka 2015

Najväčší byrokratický nezmysel roka 2015

Otravuje vás v podnikaní nejaký nezmyselný alebo absurdný zákon či nariadenie? Nominujte ho na anticenu Byrokratický nezmysel roka.

Anketu o najväčší byrokratický nezmysel organizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska už po štvrtý krát.

V minulom roku podnikatelia nominovali 52 rôznych absurdných opatrení, ktoré im v praxi komplikujú život. V roku 2015 anketu vyhralo opatrenie prikazujúce podnikateľom uhradiť vysoký poplatok súdu pri úpadku firmy, ktorá krachuje práve preto, že nemá dostatok peňazí. Na druhé miesto sa dostalo ustanovenie o rozšírení povinnosti zabezpečiť zdravotný dohľad prostredníctvom pracovnej zdravotnej služby aj pre zamestnancov vykonávajúcich prvú a druhú kategóriu prác, napríklad pre ľudí pracujúcich v administratíve.

Aj tento rok môžete do ankety nominovať byrokratické opatrenia, ktoré práve vy považujete za najväčší nezmysel. Svoj tip môžete pridať na stránke www.byrokratickynezmysel.sk.

Nominovať môžete legislatívne opatrenie, ktorého plnenie odporuje plneniu inej povinnosti stanovenej v legislatíve,  povinnosť, ktorej splnenie je nereálne z nejakého dôvodu alebo pre určitú skupinu podnikateľov, nelogickú, nezmyselnú alebo duplicitnú byrokratickú povinnosť alebo zbytočnú povinnosť a po jej splnení sa výsledok na nič nevyužíva. Na nomináciu máte od dnes len 25 dní.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...