Komunita v práci: Prečo a ako dobre to funguje

Pracovisko, v ktorom je aktívna súdržnosť, kontakt a priateľstvo môžu byť skutočným prínosom pre náš profesionálny a osobný život.

Všetci máme tendenciu v našich životoch túžiť po komunite. Byť súčasťou niečoho väčšieho a zažiť pocit spolupatričnosti. Je to našou spoločnou ľudskou potrebou a črtou.

Pochopenie hodnoty komunity alebo spoločenstva a jej túžby nie je však žiadny nový koncept. Novinkou je, že vzájomné prepojenie s inými ľuďmi má pre nás obrovský význam hlavne v práci.

Rastúca popularita spojená s preukázaným úspechom mnohých podnikateľov, ktorí sa sťahujú do spolupracujúcich / zdieľaných pracovných priestorov, ukazuje, že výber tejto možnosti môže byť pre zakladateľov malých podnikov efektívny a ovplyvňujúci. Ak sa rozhodnete vyskúšať coworking v Bratislave, výhody práce v takomto priestore a nasledujúce benefity vás presvedčia, že s komunitou a spoločenstvom ľudí vám pôjde práca od ruky a lepšie.

Výhodou je aj dobrá inšpirácia, inovatívne nápady, ktoré prospejú celému tímu a nové príležitosti na spoluprácu.

Vytváranie nových kontaktov

Komunita je spojenectvo jednotlivcov, ktorí sa stretávajú v spoločnom prostredí a organicky sa pretínajú. Je to možnosť, ako sa navzájom podržať, ale aj ovplyvniť. V zdielanom priestore sa môžete dozvedieť veľa nového a prospešného pre vašu prácu. V priestoroch modernej prenajatej zasadačky je na spoločné konverzácie a vylepšovanie projektov predsa miesta dosť.

Podpora

Neexistuje podnik, nezávislý pracovník alebo podnikateľ, ktorý by počas cesty smerom hore a za lepším zajtrajškom nemal problémy a nepociťoval frustráciu. Predstavte si, že tieto výzvy zažívate v priestore, kde všetci ostatní okolo vás majú podobné situácie už za sebou alebo prekonali výzvy, ktoré s rastúcimi nápadmi prichádzajú. Ľudia, ktorí už vedia, ako sa v takejto situácií správať vám pomôžu zmierniť stres, poradia pri hľadaní riešení a podporia váš zdravý rast.

Priateľstvo

Výber pracovného prostredia, ktoré kultivuje inovatívnych, rovnako zmýšľajúcich ľudí, vytvára aj dobré osobné vzťahy. Neznamená to, že musíte spolu tráviť Vianoce, no vedomosť o spoločných záujmoch a problémoch vytvára pocit spojenia.

Vrodený pocit, že každý jeden člen tímu je viac ako len zamestnanec, že každý z nás je skutočný človek, ktorý má rodinu / záujmy / záľuby mimo zamestnania a môže nám každý jeden deň spríjemniť a vyvážiť príchod na vaše pracovisko.

Vďaka komunite a coworkingovým priestorom môžete zvýšiť svoju produktivitu a pohodlie pri práci, ktorá vás bude skutočne baviť. Tak to rozhodne vyskúšajte.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: