co-je-franchising

Franchising: koľko vás bude stáť reštaurácia McDonald’s alebo KFC?

Licencia na franchisingový biznis nie je ani zďaleka najnákladnejšia položka. Niekoľkonásobne viac vás bude stáť otvorenie samotnej licencovanej prevádzky. Prečítajte si, koľko peňazí si pripraviť.

O tom, čo je franchising a ako funguje takýto druh podnikania, sa dočítate v našom staršom článku Čo je franchising? Ako podnikať s menším rizikom. V článku sa dozviete, že potrebujete licenciu. Avšak licencia nepredstavuje najdrahšiu položku v prípade franchisingu.

Omnoho viac peňazí si vyžaduje vybudovanie samotnej prevádzky. Pričom podmienky pre vybudovanie prevádzky, potrebné zariadenia aj dodávatelia takéhoto zariadenia či surovín, určuje licenčná zmluva.

Ak vás zaujíma problematika franchisingu a pýtate sa, koľko vás to bude stáť – vedzte, že veľa. Omnoho viac zaplatíte za rozbeh samotnej prevádzky. Refresher uvádza, že napríklad licencia pre Kentucky Fried Chicken stojí síce „len“ okolo 23.000 EUR, no náklady na otvorenie prevádzky dosahujú viac ako jeden milión EUR.

Pre otvorenie prevádzky McDonald’s budete zase potrebovať okolo 900.000 EUR.

Na malú pobočku Pizza Hut vám stačí oveľa menej, okolo 250.000 EUR, no väčšia Pizza Hut reštaurácia vám ukrojí z rozpočtu viac než 10 krát toľko.

Napríklad otvorenie prevádzky Subway vás bude stáť okolo 100.000 až 250.000 EUR.

Prečítajte si celý článok o tom, aké sú náklady na rozbehnutie franchisingových prevádzok.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...