hory

Foto obrazy do kancelárie: Navoďte dobrý dojem hneď pri vstupe

Zaujal ťa obraz v nejakej kancelárii tak, že si ho dodnes pamätáš? Na aké motívy sa pozeráš najradšej? Vyspovedali sme 5 freelancer-ov – lekára a zástupcu profesionálnych tlačiarov na plátno.

Chcete, aby si vás pamätali? Zvoľte citát alebo momentku

Všetci dopytovaní sa zhodujú, že si nepamätajú všeobecné obrázky prírody alebo budov. Naopak zaujmú tie, ktoré budia záujem o interakciu. Napríklad SEO špecialistka a content manažérka Gabka Koščová spomína:

„V jednom coworkingu v Ázii ma veľmi zaujali obrazy s motivačnými citátmi. Často som sa na ne pre zamyslenie pozerala. Bol to klasický čierny text na bielom pozadí zavesený na zelenej stene. “

citat

Citát S. Jobsa si pamätá tiež analytik Kuba Drahokoupil. Zazrel ho u klienta a zastavil sa pri ňom vždy, keď išiel okolo.

Copywriterka Šárka Zajíčková dopĺňa:

„Na stene svojej pracovne mám vytlačený papier, na ktorý som si pred 2 rokmi spísala hlavné body, ktorými sa chcem v živote riadiť a kam sa chcem raz dostať. Vytvorila som ho počas série školení Koniec prokrastinácie, kde som si uvedomila, čo je mojím poslaním a čo mám urobiť pre to, aby som bola šťastná a zároveň užitočná aj pre ostatných. Následne som odišla zo zamestnania a vrhla sa do práce na voľnej nohe. Rozhodnutie som neľutovala ani sekundu. “

kocka

V súkromí i v práci sa ľudia radi potešia aj pohľadom na príjemné / veselé momentky. Martin z OnlinePoster.sk potvrdzuje, že 90% produkcie tvoria rodinné fotografie alebo obrázky detí a zvierat. V 98% prípadov ide o obrázky farebné, tlačené prevažne na plátno. Obľubu získavajú tiež obrazy vytlačené na plastové dosky alebo gravírované do dreva.

Chcete, aby sa zamysleli? Zvoľte symboly a alegórie

Múry pracovne u fyzioterapeuta Václava Šimka zdobia slovanské symboly – ohňa, domáceho krbu aj večnej sily. Ľudia na ne skoro zabudli a on im ich rád pripomína. Sám spomína na výjav Hieronyma Boscha, ktorý videl v čakárni na plzenskej ortopédii. Bosch sa na svojich obrazoch zamýšľal nad podobou človeka z vnútornej stránky.

Chcete pobaviť? Ukážte, čo baví vás

Copywriterka a SEO špecialistka Katka Tůmová sa rada zastaví pri obrázkoch Andyho Warhola a ironického street artu typu Banksy. Sama má vo svojej pracovni obrázok Volkswagen New Beetle. Ako sama hovorí, v práci jej moc nepomáha, ale páči sa jej.

beetle

Obľube sa teší aj filmové plagáty. Aj ty si v čakárňach zapamätáme. V poslednej dobe sa tešia obľube komiksovky alebo kreslené motívy všeobecne.

Tvoríte vy sami? Pochváľte sa

Hľadáte odreagovanie v maľovaní, fotenie, háčkovaní, vymýšľaní vtipov alebo citátov? Ukážte ich. Klientom odhalíte osobne tvár, čo sa vždy cení a navyše získate originálnu výzdobu, ktorú inde neuvidia.

„Keď som pracoval v kúpeľoch, mal som v ambulancii vystavených pár svojich obrazov. Ľudia sa u nich zastavovali a dokonca mi priniesli spoluprácu s majiteľom jednej pražskej galérie. Pár kresieb sa mi podarilo výhodne predať, „spomína rehabilitačný lekár MUDr. Jan Slovák.

Tvoria vaši klienti? Zapojte ich tiež

Prečo vymýšľať zložitú výzdobu, keď ju niekto rád vytvorí za vás? Ordinácie psychológov alebo detských lekárov bežne zdobia kresby malých aj veľkých klientov. Navodí príjemný osobné dojem. Nechajte klientmi tvoriť, zatiaľ čo na vás čakajú a potom sa len spýtajte, či smiete výtvor použiť.

Chcete, aby si u vás oddýchli? Vezmite ich do prírody

Hoci si žiadny z respondentov nespomenul na konkrétny obraz prírody, všetci hovoria, že je pohľad do zelene teší. Konkrétne na hory a lesy, z ktorých srší pokoj. Ženy doplňujú ešte kvetinové motívy. Máte vlastné fotky z ciest? Vyzdobte s nimi svoju kanceláriu. Hneď budete mať čím otvoriť rozhovor.

hory

Zatiaľ máte prázdnu stenu? Nie je to škoda?

Farby dodávajú chuť k práci a dobrú náladu – pri zelenej si oddýchnete, červená motivuje k fyzickým výkonom, modrá k mentálnym. Žltá dodáva radosť a energiu. Okrem vzoru venujte pozornosť aj výberu materiálu – dobre vyzerá obraz na plátne z bavlny. Pri kvalitnej tlači zaistí dokonalú vernosť farieb. Rozmer a prevedenie záleží na vás.

Pomôžte si obrázkami a farbami k lepším výkonom. Prajeme veľa radosti z dobre odvedenej práce a samých spokojných klientov.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: