virtualna-registracna-pokladnica

Chcete používať virtuálnu registračnú pokladnicu? Príďte na bezplatný seminár

Od januára 2016 budú môcť bezplatnú aplikáciu virtuálnej registračnej pokladne (VRP) používať všetci, ktorí majú povinnosť používať registračnú pokladňu. Finančná správa pripravila sériu bezplatných prednášok o VRP po celom Slovensku.

Podnikatelia, ktorí musia používať registračnú pokladňu na evidovanie tržby, si od januára 2016 budú môcť vybrať, či si kúpia klasickú elektronickú registračnú pokladňu alebo budú používať bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP).

Tip: prečítajte si všetko o virtuálnej registračnej pokladni.

Finančná správa pripravila pre záujemcov, ktorí by chceli využívať virtuálnu registračnú pokladnicu, sériu bezplatných prednášok o jej výhodách a používaní. Tie budú prebiehať na viacerých miestach po Slovensku od 20. do 29. októbra.

Pre zaujímavosť, virtuálnu registračnú pokladnicu doposiaľ využíva 20 tisíc podnikateľov. VRP umožňuje vytvárať a následne tlačiť pokladničné doklady, spravovať tovar a služby a vytvárať uzávierky. Je bezplatne prístupná online na portáli finančnej správy pre tých, ktorí mesačne nevydajú viac ako 1 000 pokladničných dokladov. Základným predpokladom je internetové pripojenie užívateľa. VRP je možné používať na klasickom stolovom počítači, notebooku alebo prostredníctvom smartphonu cez mobilnú aplikáciu. Oproti klasickej ERP nemusí podnikateľ vyhotovovať dennú uzávierku ani viesť knihu VRP.

Dátumy a miesta jednotlivých seminárov sú nasledovné:

Bezplatné prednášky o virtuálnej registračnej pokladnici

 

Vstup na podujatie je voľný, no Finančná správa upozorňuje na obmedzené kapacity prednáškových sál a preto v niektorých lokalitách pripravia za deň aj dve prednášky.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...