facebook-reality

Ako to nerobiť: Nevhodný obrázok pre zdieľanie webstránky

Pri zdieľaní webstránky, napríklad inzerátu, nezabudnite nastaviť správny obrázok.

Pre zdieľanie webstránky na Facebooku je dôležitý výber správneho obrázku, ktorý sa zobrazí v príspevku. Je to práve fotografia, ktorá ľudí priláka na kliknutie. O to viac, ak ide napríklad o reality.

Pri zdieľaní inzerátu o predaji bytu je najdôležitejšia fotografia predávaného bytu. Potenciálny záujemca o kúpu bytu potrebuje vidieť fotografiu bytu a nie fotografiu realitného makléra. Mať na webstránke fotky realiťákov je samozrejme dobrá vec, ale pri inzeráte na predaj bytu je treba zdieľať fotografiu predávanej nehnuteľnosti. Tú najkrajšiu a najreprezentatívnejšiu.

Všimli sme si, že podobný problém má viacero realitných kancelárií – pri zdieľaní predaja bytu sa namiesto obrázku nehnuteľnosti zdieľa nesúvisiaci obrázok z webstránky – fotografia makléra či logo spoločnosti.

Takto to teda vyzerá, ak si nedáte záležať na tom, čo vlastne zdieľate – namiesto atraktívneho obrázku samotnej nehnuteľnosti je pri inzeráte nič nehovoriaci obrázok makléra:

facebook-reality

Pre porovnanie, takto vyzerá, ak je k inzerátu zdieľaný správny obrázok:

facebook-reality-2

Na svojej webstránke si môžete nastaviť, ktorý obrázok sa bude k článku či podstránke zdieľať na Facebooku. Slúži na to tzv. Open Graph Protocol – váš správca webu vám to pomerne jednoducho a rýchlo vie nastaviť. Ak do webstránky nemáte správne implementovaný tento systém, potom si Facebook sám vyberie fotografiu k zdieľanému odkazu. Facebook väčšinou vyberie tú najväčšiu fotografiu, ktorá samozrejme nemusí byť tá najvhodnejšia – ako sme si ukázali na vyššie spomínanom prípade realitnej kancelárie.

No aj keď nemáte nastavený Open Graph Protocol na svojom webe, nezúfajte – Facebook vám pri zdieľaní ponúka možnosť nahrať si k odkazu vlastnú fotografiu podľa vášho výberu – stačí kliknúť na ikonu pridania fotky:

facebook-vyber-obrazku-pre-zdielanie

 

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo:

Prečítajte si tiež...