uspesne-podnikanie-sk_idoklad_sk_nahledovy

7 výhod online fakturácie, ktoré vám uľahčia prácu s dokladmi i klientmi

Rýchle a jednoduché vystavovanie faktúr je len jedna z výhod online fakturácie. Súčasné fakturačné služby dokážu oveľa viac – od komunikácie s bankou cez mobilnú fakturáciu až po evidenciu nákladov. Pozrite sa preto s nami na 7 najväčších výhod online fakturácie.


Už niekoľko rokov sú u online fakturácie samozrejmosťou automatické doplňovanie údajov o klientoch, overovanie ich solventnosti alebo základné grafy a štatistiky. Požiadavky užívateľov sa ale postupne zvyšujú. A spolu s tým rastú taktiež schopnosti fakturačných služieb.

V súčasnosti tak pripomínajú zmenšenú verziu klasického účtovníctva. S tým rozdielom, že v nich všetko zvládnete online, jednoduchšie a prehľadnejšie.

1. Párovanie s bankovými dokladmi vám dá lepší prehľad

Párovanie faktúr s bankovými výpismi už dávno nie je výsadou účtovných systémov. Online fakturácia dokáže doklady jednoducho spárovať priamo s úhradami. Stačí ju prepojiť so svojím elektronickým bankovníctvom. Hneď potom ako klient faktúru zaplatí, okamžite to vidíte vo svojej fakturačnej službe.

uspesne-podnikanie-sk_idoklad_sk_01

2. Prepojenie fakturácie s účtovníctvom šetrí váš čas

Online fakturácia bežne umožňuje prepojenie nielen s vašou bankou, ale aj s účtovnými systémami. Doklady do nich jednoducho prenesiete cez internet a o zvyšok sa už postará vaša účtovníčka. Vy pritom nemusíte vytiahnuť päty z kancelárie.

Skutočne chytrú online fakturáciu navyše prepojíte aj s e-shopom či e-mailovým klientom.

3. Mobilná fakturácia umožní pracovať kdekoľvek

Pripraviť faktúry online často môžete nielen z počítača, ale aj pomocou mobilnej fakturácie. Online fakturačné služby totiž spravidla ponúkajú aj mobilnú aplikáciu. Stačí ju stiahnuť do svojho tabletu či chytrého telefónu a môžete klientovi poslať faktúru napríklad cestou zo schôdzky.

uspesne-podnikanie-sk_idoklad_sk_02

4. Pravidelné faktúry kryjú chrbát vašej pamäti

Ďalšie zjednodušenie fakturácie ponúka pravidelné faktúry. Ak fakturujete klientovi každý mesiac rovnakú sumu za rovnaké služby či produkty, jednoducho si nastavíte šablónu. Stačí vyplniť základné údaje a o zvyšok sa online fakturácia postará sama. A nemusíte sa báť, že na faktúru zabudnete.

5. Vďaka špičkovému zabezpečeniu sa nemusíte báť porúch

Online fakturačné služby spravidla ponúkajú vašim dokladom väčšie bezpečie, ako keby ste ich mali vo svojom PC. Napríklad iDoklad, ktorý je s viac ako 120 tisícmi užívateľmi najväčšou stredoeurópskou službou tohto druhu, chráni dáta najmodernejšími firewallmi a šifrovaním, aké používajú banky. Všetko je navyše zálohované na paralelne bežiacich serveroch.

6. Prácu s klientmi uľahčia cenníky aj zľavy

Okrem adresára dokážu fakturačné služby pracovať aj s cenníkmi a zľavami. Zľavy pritom zadáte nielen ručne, ale môžete ich vybraným klientom priradiť trvalo. A fakturácia ich potom na doklad pridá automaticky.

uspesne-podnikanie-sk_idoklad_sk_03

7. Evidencia nákladov vám pomôže nájsť zbytočné výdavky

Rovnako ako pre veľké účtovné systémy takiež pre online fakturáciu nie je problémom ani evidencia nákladov. Napríklad spomínaný iDoklad umožňuje pracovať aj s prijatými faktúrami. Navyše ich dokáže vyhodnotiť a pripraviť prehľad nákladov aj s ich vývojom. A zistíte napríklad to, kde míňate najviac a kde môžete ušetriť.

Tipy pre vaše podnikanie raz týždenne na váš e-mail. Zadarmo: